Początek

Z tej strony zespół Akademii Działaczy.

Kilka ostatnich miesięcy przygotowywaliśmy dla was coś specjalnego – Akademię Działaczy. Czym w ogóle jest ta Akademia? 

Każdy z nas kiedyś zaczynał ze swoją działalnością społeczną, część osób, zbierając pieniądze na zbiórkach, inni przez harcerstwo, a jeszcze inni poprzez samorządy uczniowskie i młodzieżowe rady miasta. To, co na początku wszystkich nas łączyło, to brak wiedzy. Właśnie po to powstał ten projekt, aby ułatwić wejście w świat działań społecznych i już na samym początku dostarczyć szkolenia i wsparcie w rozwoju. Chcemy stworzyć w każdym województwie zespół projektowy, którego zadaniem, pod naszym czujnym okiem, będzie stworzenie dowolnego projektu społecznego. Oczywiście przez całe 8 miesięcy trwania Akademii będziemy Was wspierać w tworzeniu tych projektów i zawsze będziecie mogli na nas liczyć.

Jaką pomoc wam oferujemy?

To bardzo proste! Opieramy się na 4 filarach:

  1. Szkolenia – w każdym miesiącu odbywają się 2 szkolenia online z tematyki projektowej prowadzone przez naszych partnerów.
  2. Mentorzy – to doświadczone osoby mające za sobą już projekty społeczne, które będą wam towarzyszyć przez cały okres tworzenia projektów społecznych.
  3. Darmowe konsultacje – w naszej fundacji znajduję się wiele doświadczonych specjalistów z różnych dziedzin projektowych, wszyscy są do waszej dyspozycji i zawsze będziecie mogli umówić się na konsultacje z tematów wokoło projektowych, a oni podpowiedzą wam, w którą stronę się kierować.
  4. Wydarzenia – spotkamy się na 3 wydarzeniach, a pierwszym z nich będzie wydarzenie integracyjne – podczas którego przedstawicie zarysy swoich projektów, drugie z nich będzie to wydarzenie szkoleniowe, gdzie będziecie pogłębiać swoją wiedzę na temat projektów, natomiast trzecie- ostatnie, to gala podsumowująca, na której będziecie przedstawiać wyniki waszych projektów.

Uczestnicy Akademii zyskują nie tylko masę inspiracji do działania, ale także ogrom wiedzy

praktycznej podczas tworzenia nowych projektów. Akademia stawia na różnorodność

uzyskanych umiejętności, dlatego też oferujemy:

– Pomoc mentoringową i psychologiczną

Konsultacje z profesjonalistami z dziedzin:

– Marketingu

– Prawa

– Ekologii

– Grafiki

– Partnershipu

– Copywritingu

Ale na czym właściwie polegają konsultacje?

W przypadku gdy projekt zderzy się ze ścianą na swojej drodze i nie będzie mógł pozyskać żadnego partnera, może zgłosić się do nas o pomoc. Wówczas skontaktujemy taką grupę projektową z osobą odpowiedzialną za Partnership, która wspomoże zespół swoją wiedzą i doświadczeniem.

Tworzymy wspaniałą atmosferę w grupie, w której każdy może czuć się dobrze.

Oferujemy też wydarzenie szkoleniowo-integracyjne, na których będą odbywać się

warsztaty. Będzie to idealny czas, aby poznać nowe osoby, zintegrować się, wymienić własnymi doświadczeniami i podzielić już dotychczas zdobytą wiedzą.

OSOBY

Ewelina Laskowska

Hej! Jestem artystyczną duszą, kocham tworzyć, pisać piosenki, działać społecznie i nieść pomoc innym. W wolnych chwilach spełniam swoje marzenia :D. Muzyka to zdecydowanie mój konik.

Ania Strupiechowska

Cześć! uczestnictwo w różnego typu programach oraz realizowanie i tworzenie projektów społecznych jest dla mnie nie tylko super formą spędzania wolnego czasu, ale również świetnym sposobem na poznanie nowych, inspirujących ludzi pełnych pasji. Nie mogę doczekać się, aż Was wszystkich poznam!!!

Maria Boyke

No dzień dobry! Interesuję się wszystkim po trochu i niczym na poważnie. Zdobywam doświadczenie gdzie tylko się da i jestem nastawiona na ciągły rozwój. Piję dużo kawy, prowadzę Stowarzyszenie Głos Pokolenia, a przy tym egzaltuję się filozofią (zwłaszcza pozytywistyczną) oraz historią współczesną.

Olga Cwynar

 

W tym roku czeka mnie matura, jednak to nie studzi mojego zapału do projektów społecznych. Chodzę do klasy o profilu społeczno-prawnym, w której jestem przewodniczącą – moja kadencja trwa już cztery lata! Zostać psychologiem – to moje marzenie. Interesuje mnie sztuka, szczególnie styl neoklasycystyczny. Jest wspaniały, prawda?

Jolanta Mejer

DSC 0115

Część! Jestem pomocna Jola – pomagam kiedy mogę, do tego wszędzie mnie pełno – tańczę, studiuję, uczę się 😉

Dominika Płotka 

Uważam siebie za niezwykle pozytywną osobę. Znajdę wspólny język nawet z papugą, jak widać 😉 <moja fota na to wskazuje> Angażuję się we wszystko w co tylko mogę – nie bo muszę, dlatego, że lubię! Moim ulubionym słowem jest wyraz “erudycja”, a największym problemem krótka doba :// Jeśli się spotkamy i zapytasz kim chcę zostać w przyszłości, moja odpowiedź brzmi – szczęśliwym człowiekiem!

Kacper Urbanowski

DSC 0022

Heja, tutaj lider zespołu! Jesteśmy młodymi działaczami, którzy chcą dojść do głosu! Zajmuję się projektami od 13. roku życia. Interesuję się psychologią, szczególnie tą którą mogę użyć podczas pracy przy projektach.

Oliwier Chudzik

Cześć! Działam społecznie odkąd pamiętam, staram się korzystać z życia na 200%! Kocham Warszawę, podróże i projekty, dlatego jestem tu dla Was.

Maja Bodek

DSC 0349

Hej, tu Maja! Młoda aktywna działaczka społeczna. Moimi miłościami są spacery po górach z moim pieskiem oraz sztuka, którą chłonę w każdej formie.

Patrycja Jacewicz

Siemka! codziennie zmieniam świat – działam w Samorządzie Uczniowskim, Młodzieżowej Radzie Miasta, NGO’ach czy Młodzieżowym Sejmiku Województwa. Zarządzanie, ekonomia, marketing, projekty społeczne – NeuroN to idealne miejsce dla mnie.

Inne zdjęcia

Partnerzy

Przedstawiamy Wam naszego nowego partnera! 💡

  • @veryhumaninnovation to agencja doradczo-badawcza świadcząca usługi w zakresie strategii, projektowania, badań i analiz w usługach. Jedni z pionierów service design w Polsce.
  • @fundacjaimpuls aktywnie wspiera głos młodzieży, budując platformę i oddając mikrofon. Przekazuje wiedzę, świadcząc nowe, lepsze możliwości rozwoju, a także tworzy narzędzia, które pomagają osiągać coraz ambitniejsze cele.
  •  @ad_personam_ to nowoczesne medium obywatelskie prowadzone przez młodych i ambitnych dziennikarzy. Tworzą oni platformę wolnej wymiany myśli, unikając przy tym błędów popełnianych przez tradycyjne media.
  • @earthdayeveryday_pl to młodzieżowa organizacja non-profit, zrzeszająca osoby z całej Polski, zainteresowane ekologią i ochroną środowiska ♻️
  • Gridaly to innowacyjna platforma eventowa do organizacji angażujących wydarzeń online i hybrydowych, to rozwiązanie skierowane do organizatorów wydarzeń o charakterze targowym i konferencyjnym, które dzięki skalowanej infrastrukturze chmurowej pozwala zorganizować event dla tysięcy, a nawet setek tysięcy uczestników z dowolnego miejsca na świecie.
  • Głos pokolenia to Stowarzyszenie tworzące niesamowitą przestrzeń do rozwoju dla młodych dziennikarzy, gdyż za pośrednictwem ich strony każdy może opublikować swoje pisane wcześniej do szuflady teksty. @glos_pokolenia
Skip to content