Pierwsza pomoc dla każdego bez strachu

Ten projekt jest owocem kreatywności i zaangażowania grupy młodych ludzi, tworzących Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze.

Dlaczego akurat ta drużyna w Górze?

MDP w Górze niezwykle aktywnie angażuje się w działalność dla dobra lokalnej społeczności, zwłaszcza dzieci i młodzieży. W wielu akcjach charytatywnych biorą czynny udział jako wolontariusze, ale także sami inicjują takie przedsięwzięcia. Mają na swoim koncie mnóstwo działań społecznych i edukacyjnych, skierowanych na ochronę środowiska, promowanie aktywnego stylu życia na świeżym powietrzu oraz ochronę zdrowia i życia ludzkiego. Są aktywnymi orędownikami idei wolontariatu i zaangażowania społecznego na lokalnym podwórku.

W jaki sposób młodzież promowała pierwszą pomoc?

Po pierwsze, mieli szansę uczestniczyć w Kursie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz zdania związanego z nim egzaminu, który wcześniej przekraczał ich możliwości finansowe. Następnie przeprowadzili liczne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, przedszkolaków i mieszkańców Gminy Miedźna oraz poza jej granicami. Dzięki temu mogli zakupić sprzęt do ćwiczeń oraz niezbędne materiały na kwotę prawie 15 tys. zł.

Jak NeuroN Foundation wspomogła realizację projektu?

Oferowaliśmy MDP w Górze pomoc w ich działaniach, pytając, w jakiej formie moglibyśmy ich wesprzeć. Po uzyskaniu informacji na temat ich potrzeb, zaoferowaliśmy pomoc w napisaniu wniosku w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Kiedy projekt otrzymał dofinansowanie, dbaliśmy o prawidłowe jego rozliczenie.

Dlaczego podjęliśmy się tej misji?

To jest nasze powołanie! Wspieramy młodzież w działaniu, promujemy ideę wolontariatu i zaangażowania społecznego oraz edukujemy w tym zakresie. Kiedy dostrzegamy możliwość pomocy – robimy wszystko, co w naszej mocy.

Nasze działania są bezinteresowne, dlatego cieszymy się, gdy informacje o nich docierają do jak największej liczby osób. W ten sposób możemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy warunków działania młodzieży z Góry.

Koordynatorką projektu była nasza niezastąpiona wolontariuszka, Elżbieta Drąg.

Jeśli jesteście ciekawi działalności MDP w Górze, która intensywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, zajrzyjcie do nich na ich profil na Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063755462745.

A tutaj jeden z postów na temat projeku. https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0NtJgezVHY8aYHY3SbZLQVxoaqmEr1afaeG4s2SVBtRXV1LB7dKQSSWTrELv5wMvDl&id=100063755462745.

Skip to content