circular future

Circular Future

Czas trwania projektu: 01.04.2023 – 30.09.2024
Wartość dofinansowania: 27 000 euro

“Circular Future” to projekt mający na celu podniesienie świadomości na temat gospodarki o obiegu zamkniętym wśród 35 osób pracujących z młodzieżą. Podczas szkolenia, które odbędzie się w dniach 19-25 sierpnia w Chorzowie, woj. Śląskie skupimy się na zagadnieniach związanych z modą, jedzeniem, transportem i gospodarstwem domowym w kontekście ochrony środowiska, wypracujemy również nowe, przyjazne zrównoważonemu rozwojowi nawyki, które uczestnicy będą mogli wcielić w życie po powrocie do swoich domów, a zdobytą wiedzą podzielić się w swoich organizacjach. W kursie wezmą udział partnerzy z 5 krajów (Turcja, Północna Macedonia, Austria, Hiszpania i Polska).

Ostatni tydzień był bardzo intensywny!!! W dniach 19-25 sierpnia gościliśmy w Chorzowie, woj. Śląskie grupę 33 osób z Turcji, Hiszpanii, Macedonii Północnej, Austrii oraz Polski podczas kursu Circular Economy w ramach programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Podczas 5 dni szkoleniowych poruszaliśmy tematy związane z Circular Home, Circular Fashion, Circular Transportation czy Circular Food. Ponadto, w ramach przekucia teorii w praktykę, przygotowaliśmy torby wielokrotnego użytku z materiałów recyklingowych oraz uszyliśmy nowe ubrania z tych, które miały już trafić na śmietnik. Turecka drużyna zapoznała nas z innowacyjną aplikacją internetową i wspólnie stworzyliśmy Virtual Museum do którego możemy wracać również po zakończeniu projektu oraz dzielić się zebranymi tam wiadomościami z innymi. Nie zabrakło również czasu na integrację podczas wieczornego karaoke czy wycieczki do Planetarium. Jeśli Ty też chcesz przeżyć taką przygodę, już wkrótce będą do tego kolejne okazje, bo to był dopiero początek 🙂

Jednym z punktów programu naszego projektu Circular Future finansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus+ była wizyta w firmie działającej w duchu zrównoważonego rozwoju.
Jako, że podczas kursu poruszaliśmy również temat Circular Fashion, to zdecydowaliśmy się odwiedzić firmę Davis Fabrics w Bielsku-Białej, która zajmuje się produkcją tkanin, w tym z recyclingowanych plastikowych butelek. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie w siedzibie firmy oraz przybliżenie tematu produkcji tkanin w zgodzie z troską o środowisko.
Nie uwierzycie co się stało po zakończeniu wizyty? Jedna z uczestniczek projektu, z otrzymanych próbek tkanin uszyła dla siebie kamizelkę!!!

 

Spieszymy z krótką relacją z realizowanego przez naszą Fundację projektu 'Circular Future’ finansowanego ze środków EU z programu Erasmus+. Podczas pierwszego dnia dowiedzieliśmy się m.in czym różni się Gospodarka o obiegu zamkniętym od gospodarki linearnej. Nie zabrakło też czasu na integrację uczestników z 5 krajów podczas wieczoru kulturowego. A dzisiaj jedziemy już na wycieczkę krajoznawczą do Bielska-Białej, gdzie odwiedzimy firmę @davisfabrics działającą w duchu zrównoważonego rozwoju.

Uczestnicy naszego projektu dzielą się zdobytą wiedzą ze swoimi podopiecznymi

 
 

 

 

EN Funded by the EU POS

9 marca 2024 w Mikołowskim Domu Kultury zorganizowaliśmy Swap Party, czyli bezgotówkową wymianę ubrań jako kontynuację działań projektowych w zakresie Circular Fashion. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem!

Skip to content